Kuchenne szafki


Jaki jest najbardziej przydatny mebel w kuchni? Wiele osób, zaraz po stole wskaże kuchenne szafki. Mają one w końcu wiele funkcji, a w kuchni jest dość dużo rzeczy do przechowywania. Przyjrzyjmy się rodzajom takich szafek i pomysłom na ich jak najlepsze wykorzystanie.

Szafki wiszące

szafki wiszące, umieszczone na przykład nad zlewozmywakiem są najbardziej praktyczne jeśli chodzi o przechowywanie naczyń. Nie wtedy problemów z przenoszeniem ich po umyciu w inne miejsce. Dobrze jeśli szafki te nie mają dna, a zamiast tego wyposażone są w środku w suszarkę do naczyń, wykonaną z metalu, z odpowiednią ilością przegródek, która nie pozwoli na ciągłe moczenie drewna lub innego materiału z którego takie szafki bywają wykonane. Równie przydatne są szafki nad lub obok kuchenki, w których trzymamy przyprawy, oleje, i inne dodatki, jakie zazwyczaj dodaje się jeszcze w trakcie gotowania, a by uzupełnić smak potraw.

Szafki na ziemi

Szafki na ziemi często połączone są z regałami, lub blatami na nich się znajdującymi i służą przede wszystkim do przechowywania zapasów. Dobrze, jeśli wewnątrz posiadają trochę przegródek i półek, które pozwolą posegregować trzymane tam rzeczy. Jeśli jednak tak nie jest, zawsze można zaopatrzyć się w odpowiednie pojemniki, które pozwolą na oddzielenie jednych grup produktów od innych. W końcu w szafkach takich często trzymane jest świeże pieczywo, gdzieś obok torebki z zupami, przyprawami, lub innymi półproduktami, kasze, makarony, czy ryż, a oprócz tego kuchenne urządzenia takie jak mikser czy blender. Dobrze jeśli nie mieszają się one ze sobą, znacznie ułatwia to szybkie odnalezienie potrzebnego w danej chwili produktu. Tak wiec w jednej części szafki dobrze jest mieć urządzenia mechaniczne, oraz wszelkie pojemniki, miski, tacki. Inną szafkę czy półkę wewnątrz niej, przeznaczmy na pudełka z ryżem, kaszami, woreczki makaronu, i tym podobne suche produkty, które najlepiej czują się w swoim sąsiedztwie. Pozostałe, jak na przykład woreczki z zupkami, budyniami itp., warto włożyć razem do koszyczka.