Regały w kuchni


Kuchenne regały to bardzo przydatne meble. Choć wiele kuchni wygląda tak, że stosuje się w nich jedynie naziemne szafki z blatem, a do tego szafki wiszące, jednoczęściowe regały są bardzo przydatne, a do tego często wyglądają o niebo lepiej niż porozrzucane po całej kuchni i jej ścianach szafki.

Zalety regałów

Szafka – regał potrafi dodać kuchni blasku i nadać całemu pomieszczeniu wyrafinowany styl, jeśli tylko jest odpowiednio dobrana. Mamy różne jej rodzaje, które łatwo będzie dobrać do gustu, potrzeb, według funkcjonalności jak i wyglądu najlepiej odpowiadającego potrzebom danej kuchni. Często regały takie przyjmują postać kilku otwieranych na dole szafek z drzwiczkami, dodatkowych szuflad, niewielkiego blatu i góry łączonej z blatem, na której również znajdują się półki lub szafki. Jest to więc zatem często bardziej ergonomiczne rozwiązanie niż odrębne szafki na dole i na górze, ponieważ efektywnie wykorzystane jest więcej przestrzeni. Ponadto regał taki może być prawdziwą ozdobą. Często znajdują się na nim miejsca na ustawienie ozdobnej porcelany lub bibelotów, nieraz szafki są przeszklone, a szkło tam zastosowane ma ozdobną ciekawą fakturę lub nawet witrażyki.

Gdzie kupić regał

Poszukując regałów kuchennych, zwykle na początku kierujemy swoje kroki do sieciowych sklepów z meblami. I jest to dobry pomysł, jeśli nasza kuchnia jest standardowa, i równie standardowych rozwiązań oczekujemy. Nie będzie wtedy problemów z niedopasowaniem wymiarów mebla. Innym rozwiązaniem jest zamówienie takiego regału u specjalisty który wykona go od podstaw, według naszego projektu. Uwzględni on wtedy wszelkie indywidualne potrzeby i specyfikę naszej kuchni. Dzięki temu będziemy mogli się cieszyć doskonale dopasowanym meblem, który będzie posiadał tylko takie części, skrytki, szafki czy półki, jakich rzeczywiście potrzebujemy, i z pewnością nie będzie żadnych problemów z ustawieniem go na przeznaczonym do tego miejscu. Taki mebel ponadto będzie cieszył oko przez wiele lat, chyba że zdecydujemy się zmienić całkowicie naszą kuchnię.